NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

To pole jest wymagane

1907 dni na froncie wschodnim. To najdłużej urzędujący wiceminister od polityki lekowej

redaktor prowadząca dział farmacja Autor: Luiza Jakubiak • Źródło: Rynek Zdrowia   • Dodano: 26 kwietnia 2024 19:00   • Zaktualizowano: 26 kwietnia 2024 19:11

Maciej Miłkowski złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra zdrowia - dowiedział się w piątek, 26 kwietnia Rynek Zdrowia. Przez prawie dwa tysiące dni odpowiadał w resorcie za obszar polityki lekowej.

1907 dni na froncie wschodnim. To najdłużej urzędujący wiceminister od polityki lekowej
Maciej Miłkowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Fot. PTWP
  • Maciej Miłkowski złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra zdrowia - dowiedział się Rynek Zdrowia
  • Nieprzerwanie od początków 2019 roku odpowiadał za obszar polityki lekowej
  • Pracę w resorcie zdrowia rozpoczął 18 czerwca 2018 roku, przechodząc z Narodowego Funduszu Zdrowia

Prawie dwa tysiące dni na "froncie wschodnim"

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski złożył rezygnację z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

To niewątpliwie historyczny moment. Miłkowski był najdłużej urzędującym ministrem od leków, czyli w żargonie urzędników MZ "służył" na najtrudniejszym odcinku nazywanym "frontem wschodnim". Ponadto mimo politycznej zmiany władzy zachował swoje stanowisko.

Jak sam wspomina swoje początki na Miodowej?

- 18 czerwca 2018 o godzinie 15.00 dowiedziałem się, że od poniedziałku przechodzę (z NFZ) do Ministerstwa Zdrowia. Pierwsze dwa tygodnie mojej pracy były w ogóle najlepsze w mojej historii zawodowej. Bo tyle czasu trwało, zanim ktoś się w ministerstwie zastanowił, za co mam odpowiadać. Nie miałem żadnego zakresu obowiązków, więc nic nie robiłem. Ale wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Zająłem się wtedy między innymi nadzorem nad NFZ - mówił podczas spotkania czterech wiceministrów i dyrektora od leków na konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego w roku 2022.

Przerzucenie na front wschodni nastąpiło z początkiem 2019 roku, wraz z odejściem Marcina Czecha z tego stanowiska.

Zarządzeniem z 6 lutego 2019 roku w sprawie zakresu czynności sekretarza stanu i podsekretarzy stanu oraz dyrektora generalnego w Ministerstwie Zdrowia, Maciej Miłkowski przejął politykę lekową.

To oznacza, że za politykę lekową odpowiadał przez 1907 dni. Doliczając 233 dni pracy w resorcie zdrowia w innych obszarach, wychodzą 2140 dni na Miodowej i Długiej.

Maciej Miłkowski: z NFZ do Ministerstwa Zdrowia

Maciej Miłkowski to menedżer, ukończył Szkołę Główną Handlową, a także studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Zarządzanie i Ekonomika Technologii Medycznych.

Rozpoczynał pracę w bankowości inwestycyjnej w Polskim Banku Inwestycyjnym.

Od początku istnienia, czyli od kwietnia 1998 roku, współorganizował  Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym.

Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji VICTORIA.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

Od czerwca 2007 roku do stycznia 2016 roku był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Od 15 lutego 2016 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum